Lustrini e perline - saradnja sa Banetom

Prošlo je par meseci a ja sam se intezivno mučila da pronađem fotografa po mojoj "meri"... dakle, fotografa koji bi bio uvek dostupan da me fotografiše i koji bi imao jaku želju da prati moje modno nadahnuće.   




Dobrovoljaca nije bilo ni na vidiku pa sam u par navrata morala da molim mamu i snaju da me fotografišu u blizini roditeljske kuće na Ubu, na nekim manje inspirativnim mestima. Polako sam gubila nadu da će se fotograf po mojoj "meri" ikada pojaviti i očajavala sam što će "Lustrini e perlini" morati da uskoro na neslavan način odu u istoriju.

Jednog novembarskog dana te 2013.godine, snaja mi je iznenada javila da je moje fotografije sa bloga pokazala njenom školskom drugu Banetu, koji je oduvek imao afiniteta za fotografisanje. Nakon toga, otišle smo kod njega u prodavnicu, gde je radio, na preliminarne pregovore i dogovorili se da počnemo sa "saradnjom". 

Bane je bio izvor raznih zanimljivih ideja kako bi moj blog izgledao sadržajnije i primamljivije... Takođe, na moje oduševljenje imao je mnoštvo nestvarnih predloga o mestima na kojima bi se fotografisanje izvodilo, počev od etno sela Stanišići pa do ergele konja u jednom selu kraj Uba. 

Sećam se da smo se za prvu foto-sesiju uputili u Lajkovac kako bi me on fotografisao na čuvenoj lajkovačkoj pruzi. Zamolio je jednog od čuvara da nas pusti u napušteni deo obrastao korovom i šibljem, sa starim devastiranim vozovima, kojima niko nije prišao blizu verovatno godinama. Rekao je da smo ekipa iz modnog časopisa i da su nam hitno potrebne fotografije za najnovije izdanje. Napolju je već počeo da polako pada mrak i bivalo je sve hladnije ali nama to uopšte nije smetalo jer je izabrano mesto odisalo nekom čudnom energijom koja budi mnoštvo mašte. Bane je poneo i nečiju istrošenu gitaru koja je trebala da upotpuni celokupni doživljaj mene, kao lutalice sanjara dok beži od uobičajenog dosadnog života, nezadržavajući se zadugo ni na jednom mestu. Upleo mi je kiku a na nekim kadrovima sam pozirala sa cvetom u kosi ili sa naočarima za vid. I tako sam se po Banetovoj instrukciji, pela na oguljene stepenice na ulazu u voz, sedela sam i veselo pozirala na šiblju u ostacima lokomotiva, svo vreme pri tom pazeći da ne naiđem na zmiju... a na kraju sam čak ožarila koleno prilikom silaska sa jedne od voznih konstrukcija. Nakon napuštanja ovog zanimljivog mesta, sreli smo grupu Cigančića, koji su mislili da sam manekenka i pohrlili da se slikaju sa mnom. Bane je to vešto iskoristio i ovekovečio ove nezaboravne trenutke, ne ispuštajući foto aparat iz ruke.

Kako sam samo, nakon dva sata nezaboravne foto seanse, bila ushićena i puna snova. Jedva sam čekala da se vratim za Beograd, upalim komp i pogledam kako su fotografije ispale.  












Nema komentara:

Objavi komentar